خرید گندم در غرب خراسان رضوی سه برابر شد

به گزارش وبلاگ لوازم آشپزخانه، رئیس شرکت غله و خدمات بازرگانی سبزوار گفت: از ابتدای طرح خرید گندم، سال جاری 78 هزار تن گندم از کشاورزان غرب خراسان رضوی خریداری شده است.

خرید گندم در غرب خراسان رضوی سه برابر شد

ابراهیم عابدینی رئیس شرکت غله و خدمات بازرگانی سبزوار گفت: از ابتدای طرح خرید گندم، سال جاری 78 هزار تُن گندم از کشاورزان غرب خراسان رضوی خریداری شده که در هم سنجی با سال گذشته سه برابر افزایش داشته است.

او اضافه کرد: سال جاری در قالب چهار سیلو و هشت مرکز خرید تضمینی، محصول گندم مازاد بر احتیاج کشاورزان شهرستان های سبزوار، ششتمد، داورزن، خوشاب، جوین و جغتای خریداری شد.

رئیس شرکت غله و خدمات بازرگانی سبزوار ادامه داد: این حجم ذخیره گندم در سیلو ها تکافوی تامین مصفر یک ساله این منطقه را می نماید.

عابدینی اعلام کرد: قیمت معین شده برای خرید تضمینی گندم سال جاری 105 هزار ریال به ازای هر کیلوگرم است که در صورت تحویل محصول به مراکز دولتی، 10 هزار ریال به عنوان جایزه تحویل بابت هر کیلوگرم گندم به این قیمت اضافه کرده می گردد.

او توضیح داد: گندم با چهار درصد افت مفید و یک درصد افت غیرمفید از کشاورزان خریداری می گردد و حداکثر افت مجاز مفید و غیرمفید به ترتیب 12 و پنج درصد معین شده است.

وبلاگ لوازم آشپزخانه خراسان رضوی مشهد

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "خرید گندم در غرب خراسان رضوی سه برابر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید گندم در غرب خراسان رضوی سه برابر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید