حداقل حقوق در سال آینده تعیین شد ، مخالفت مجلس با نظر دولت درباره افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان

به گزارش وبلاگ لوازم آشپزخانه، یک عضو کمیسیون تلفیق بودجه 1402 در مجلس گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی افزایش حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان در سال آینده پلکانی نیست و به حقوق همه افراد 20 درصد اضافه خواهد شد.

حداقل حقوق در سال آینده تعیین شد ، مخالفت مجلس با نظر دولت درباره افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان

به گزارش وبلاگ لوازم آشپزخانه، غلامعلی کوهساری درباره مهم ترین مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه 1402، بیان نمود: حذف بند ج تبصره 8 لایحه بودجه 1402 یکی از مصوبات خوب کمیسیون تلفیق بودجه است؛ با این بند از لایحه بودجه، قیمت کود، بذر و نهاده های کشاورزی در سال آینده چند برابر می شد ولی با آنالیز هایی که کمیسیون تلفیق انجام داد و مشورتی که با کارشناسان در این حوزه داشت، با این مصوبه کمیسیون تلفیق جلوی این کار گرفته شد.

وی در ادامه اظهار کرد: یکی دیگر از مصوبات مهم کمیسیون تلفیق به قیر رایگان باز می گردد. تحویل قیر رایگان به دستگاه های مربوطه موضوع مهمی است. دقیقا مصوبه سال گذشته کمیسیون با همان قیمت در مورد قیر در بودجه 1402 تکرار شده است.

این عضو کمیسیون تلفیق بودجه 1402 مجلس شورای اسلامی، توضیح داد: یکی دیگر از مصوبات خوب کمیسیون تلفیق علاوه بر واردات خودرو این است که به وزارت راه و شهرسازی و سازمان حمل و نقل جاده ای اجازه دادیم که ماشین آلات زیر پنج سال ساخت را وارد کند بدون پرداخت عوارض گمرکی. این مصوبه باتوجه به مشکلاتی که در حوزه راهداری داریم در بودجه سال آینده پیش بینی شده است.

وی در ادامه تاکید نمود: در مورد حقوق کارکنان دولت حداقل حقوق 7 میلیون و 920 هزارتومان در نظر گرفته شد اما دولت افزایش حقوق را به صورت پلکانی پیش بینی نموده بود یعنی افرادی که سابقه کم تری دارند افزایش حقوق بیشتری داشتند و افرادی که سابقه بیشتری داشتند افزایش حقوق آنها کم تر بود با این روند افراد با سابقه کم تر مورد توجه قرار می گرفتند. این سبب می شدد انگیزه از افراد با سابقه گرفته گردد به همین علت کمیسیون تلفیق افزایش حقوق سال آینده را 20 درصد برای همه در نظر گرفت و دیگر پلکانی نیست.

کوهساری گفت: در مورد بازنشستگان نیز اینگونه است. اگرچه ما معتقد هستیم که افزایش 20 درصدی حقوق جوابگوی احتیاج کارمندان و بازنشستگان نیست اما افزایش حقوق نیز یک سری تبعات مالی دیگر برجای می گذارد که مجدد آثار آن به مردم باز می گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "حداقل حقوق در سال آینده تعیین شد ، مخالفت مجلس با نظر دولت درباره افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حداقل حقوق در سال آینده تعیین شد ، مخالفت مجلس با نظر دولت درباره افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید