زورگویی شرکت های هواپیمایی تمامی ندارد؛ ادامه فروش اجباری بلیت با اقامت و قیمت نجومی!

به گزارش وبلاگ لوازم آشپزخانه، درحالی سازمان هواپیمایی از ممنوعیت فروش اجباری بلیت هواپیما خبر داده که بعضی ایرلاین ها بی توجه به این بخشنامه همچنان بلیت پروازهای خود را با پکیج های اجباری به فروش می رسانند.

زورگویی شرکت های هواپیمایی تمامی ندارد؛ ادامه فروش اجباری بلیت با اقامت و قیمت نجومی!

به گزارش وبلاگ لوازم آشپزخانه، دیروز سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از صدور بخشنامه ممنوعیت فروش اجباری بلیت هواپیما به مسافران خبر داده و گفته بود: رعایت سقف قیمت بلیت مصوب برای ایرلاین ها الزامی است.

یازرلو اضافه نمود: با توجه به لزوم مدیریت امور در راستای تامین بلیت هواپیما در آستانه تعطیلات نوروزی، انجام بموقع پروازها و ایفای تعهدات شرکت های هواپیمایی در هنگام بروز تاخیر، سازمان هواپیمایی کشوری بخشنامه تمهیدات و الزامات اجرایی نوروز 1402 را صادر کرد.

وی اضافه نمود: براساس این بخشنامه فروش اجباری(فروش تور همراه بلیط در مواقعی که مسافران متقاضی خرید صرفاً بلیت هستند یا تحمیل هر گونه شرایط غیر از خواست مسافران به آنها) ممنوع بوده و ارائه هرگونه خدمات به مسافران باید با در نظر گرفتن ظرفیتهای خالی صندلی و توافق و رضایت مسافران باشد.

وی توضیح داد: رعایت سقف قیمت بلیت مشخص شده مطابق نرخنامه مورخ 13/10/1400 در تمامی مسیرهای داخلی و نظارت کامل برعملکرد تمامی نمایندگان فروش و برخورد با متخلف یا متخلفان از سوی واحد بازرگانی آن شرکت هواپیمایی الزامی است.

با وجود تاکید سخنگوی تازه وارد سازمان هواپیمایی کشوری برممنوعیت فروش بلیت با شرایط اجباری و قیمت های چندبرابر، اما همچنان این رویه از سوی بعضی شرکت های هواپیمایی ادامه دارد.

در حالی خرید بلیت پرواز مسیرهای پُرتردد مانند تهران-کیش برای ایام عید با قیمت مصوب تقریبا غیرممکن است که بعضی شرکت های هواپیمایی بی توجه به ممنوعیت فروش اجباری بلیت، پروازهای داخلی را با قیمت های دلخواه به فروش می رسانند.

به عنوان نمونه هواپیمایی چابهار بلیت پرواز تهران-کیش برای روز 27 اسفند 1401 همراه با یک شب اقامت را به قیمت 3.3 میلیون تومان به فروش می رسد. این در حالی است که قیمت مصوب این مسیر پروازی یک میلیون و 359 هزار و 300 تومان است.

این گونه به نظر می رسد بعضی شرکت های هواپیمایی به اصطلاح تره هم برای بخشنامه های سازمان هواپیمایی کشوری خُرد نمی نمایند. تداوم بی اعتنایی محض ایرلاین ها به متولی سازمان هواپیمایی کشور در آستانه تعطیلات نوروزی باعث شده تا مصرف نمایندگان شرایط سختی را در تهیه بلیت داشته باشند.

منبع: همشهری آنلاین

به "زورگویی شرکت های هواپیمایی تمامی ندارد؛ ادامه فروش اجباری بلیت با اقامت و قیمت نجومی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زورگویی شرکت های هواپیمایی تمامی ندارد؛ ادامه فروش اجباری بلیت با اقامت و قیمت نجومی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید