ماسک انتظار دارد روبات های تسلا تبدیل به کسب و کاری بسیار بزرگتری نسبت به بخش خودروسازی اش شوند!

به گزارش وبلاگ لوازم آشپزخانه، به عنوان بخشی از روز سرمایه گذار 2023، تسلا با استفاده از آخرین نسل ربات انسان نمای اپتیموس Optimus خود، قسمتی از پیشرفت های خود را به دنیا نشان داد. 19 ماه از زمان اولین معرفی ربات تسلا که اکنون راه می رود، وسایل را جمع آوری می کند و کارهای اساسی را انجام می دهد، گذشته است.

ماسک انتظار دارد روبات های تسلا تبدیل به کسب و کاری بسیار بزرگتری نسبت به بخش خودروسازی اش شوند!

ایلان ماسک ویدئوی کوتاهی در مورد نمونه اولیه اپتیموس ارائه کرد و اشاره کرد که خیلی زودتر از اینها باید این ویدئو نمایش داده می شد.

ماسک گفت وقتی روز هوش مصنوعی این روبات کار می کردند این نسخه از اپتیموس اصلاً راه نمی رفت. بنابراین اندازه پیشرفت در اینجا بسیار قابل توجه است. بدیهی است که این روبات پارکور انجام نمی دهد، بلکه به طور ساده راه می رود .

این ویدئو اپتیموس را در حال راه رفتن نشان می دهد - البته نسبتاً آهسته در مقایسه با ربات اطلس با قابلیت پارکور از طریق بوستون داینامیکس.

همچنین اپتیموس از شست های مخالف و دست های انسان مانند خود استفاده می کند. یک جا هم نشان داده شده که در آن یکی از ربات های اپتیموس یک بازوی اپتیموس جدا شده را از پایه آزمایشی جدا می کند، آن را برمی دارد و به ایستگاه کاری می برد که ربات دیگری روی آن کار کند.

هنوز اطلس پیشرفته ترین ربات انسان نما در زمین است و سالهاست که این معروفیت را به دست آورده. اما Boston Dynamics از سال 1992 روی ربات های تقلیدی زیستی کار کرده است. این شرکت ابتدا یک ربات انسان نما PETMAN را در سال 2009 رونمایی کرد و در عرض دو سال نشان داد که در حال راه رفتن، چمباتمه زدن، زانو زدن و ایجاد تعادل در برابر نیروهای فشاری پیرامونی است. اطلس اولین نمایش خود را در سال 2013 انجام داد و 10 سال طول کشید تا رقصیدن و پارکور را بیاموزد و برخی از کارهای اساسی را شروع کند. بنابراین منصفانه به نظر می رسد که به ربات جوان Optimus فرصت بیشتری داده شود.

ماسک می گوید: چیزی که تسلا روی میز می آورد و دیگران ندارند، پیشرفته ترین هوش مصنوعی است، همان هوش مصنوعی که ماشین را می راند… شما می توانید ماشین را به عنوان یک ربات روی چرخ در نظر بگیرید، و این یک ربات روی پا است. من فکر نمی کنم کسی حتی نزدیک به تسلا در زمینه هوش مصنوعی در دنیا باشد. داشتن یک ربات انسان نما چندان مفید نیست اگر مجبور باشید هر عملی را برنامه ریزی کنید. این ربات باید بتواند به طور مستقل راه برود و وظایف را حل نماید. شما باید بتوانید با نشان دادن دیداری کاری که ربات باید انجام دهد، به طور ساده به آن آموزش دهید. یا فقط به او بگویید چه کاری انجام دهد. این مزیت کلیدی است که ما داریم.

او ادامه داد: ما همچنین در طراحی چیزهایی برای تولید در مقیاس بزرگ خوب هستیم. قسمت های متحرک روبات اپتیموس، همگی از طریق تسلا طراحی شده اند. ما موتور الکتریکی، جعبه دنده، جعبه الکتریکی قدرت، بسته باتری و کلا هر چیز دیگری را که در اپتیموس قرار می گیرد طراحی کردیم. از اینکه متوجه شدیم چقدر در قفسه مان جنس داریم، مشگفت زده شدیم.

اما قطعاً فعلا تسلا از رویکرد تجاری سازی در مقیاس محدود و تحقیقاتی که Boston Dynamics اتخاذ کرده ، فاصله دارد. تسلا در حال توسعه ربات خود است تا از همان ابتدا به یک محصول تولید انبوه تبدیل شود و به اندازه کافی مفید باشد تا به صرفه جویی در نیروی کار همه منظوره تبدیل شود.

البته پیش بینی می شود که روبات های انسان نمای همه منظور تأثیری باورنکردنی بر کل جامعه بگذارند. در حالی که ماسک سخت تلاش می کند تا این چیزها را در سریع ترین زمان ممکن ساخته و به خدمت بگیرد، به خوبی از معنای آنها آگاه است.

او می گوید: فقط بحث زمان است، شما ی متوانید استفاده خانگی از ربات ها را ببینید، قطعاً مصارف صنعتی برای روبات های انسان نما را هم خواهید دید. من فکر می کنم ممکن است نسبت ربات های انسان نما به انسان از 1:1 تجاوز کند. حتی مشخص نیست که اقتصاد در آن نقطه به کجا رسیده و این کار محدودیت فعلی اقتصاد را بر هم می زند.

وقتی از ماسک پرسیده شد که آیا نسل های آینده هوش مصنوعی، همراه با ربات های انسان نما، می توانند به تسلا برای عبور از جهنم تولید خودرو کمک کنند، ماسک چنین فکری نمی کند، اما اعتراف کرد که حتی او ممکن است بیکار شود.

او گفت: :تصور نمی کنم که هوش مصنوعی به ما در ساخت خودرو به این زودی کمک کند. همه ما باید آرام باشیم. من کمی نگران چیزهای هوش مصنوعی هستم. فکر می کنم به نوعی مرجع نظارتی که بر توسعه هوش مصنوعی نظارت می کند نیاز داریم تا مطمئن می شود که در راستای منافع عمومی عمل می کند. این یک فناوری کاملاً خطرناک است. می ترسم برخی کارها را برای تسریع آن انجام داده باشم، که … نمی دانم … من فکر می کنم تسلا کارهای خوبی در هوش مصنوعی انجام می دهد، اما این یکی به من استرس وارد می کند. بنابراین نمی دانم در مورد آن چه بگویم.

با این حال، ربات تسلا با تمام قوا در حال پیشروی است و ماسک همچنان معتقد است که سرمایه گذاران هنوز نمی دانند چه فرصتی فراروی آنهاست.

او گفت: حتمالاً ارزش روبات های تسلا در درازمدت بیشتر از بحش خودرویی تسلا خواهد شد.

منبع: یک پزشک

به "ماسک انتظار دارد روبات های تسلا تبدیل به کسب و کاری بسیار بزرگتری نسبت به بخش خودروسازی اش شوند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماسک انتظار دارد روبات های تسلا تبدیل به کسب و کاری بسیار بزرگتری نسبت به بخش خودروسازی اش شوند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید