گنج زاده: تنها خاطره ام از سلطانی فر زدن سروته پاداش هاست، پول غرامت ویلموتس بودجه 100 سال کاراته است

به گزارش وبلاگ لوازم آشپزخانه، قهرمان کاراته جهان گفت: در این سال ها تنها خاطره ام از سلطانی فر زدن سر و ته پاداش قهرمانی هایمان است که همیشه به بهانه بی پولی اتفاق افتاده است.

گنج زاده: تنها خاطره ام از سلطانی فر زدن سروته پاداش هاست، پول غرامت ویلموتس بودجه 100 سال کاراته است

سجاد گنج زاده در گفت وگو با خبرنگار ورزشی وبلاگ لوازم آشپزخانه، در خصوص برگزاری دوره های وبینار کومیته توسط قهرمانان کاراته ایران گفت: با همکاری فدراسیون کاراته قرار است این دوره ها برگزار شود و این فرصت خوبی برای علاقمندان به کاراته خواهد بود تا با یک هزینه ناچیز در این دوره ها شرکت کنند. ملی پوشان نیز قرار است در این دوره ها به آموزش تمرینات جسمانی و فنی بپردازند و باسخگوی سوالات علاقمندان باشند.

وی ادامه داد: قطعا این دوره ها برای کسانی که ثبت نام می کنند، تجربه بسیار خوبی خواهد بود. پیش از این وبینار بین المللی را با همکاری یکی از دوستان در کانادا و با حضور شرکت کنندگانی از کشورهای مختلف برگزار کردم که تجربه بسیار خوبی بود. امیدوارم این تجربه خوب را در ایران و با حضور علاقمندان و هموطنان خود تکرار کنم. قطعا تدریس برای ملی پوشان کاراته تجربه جدیدی است و از طرفی شاید این اتفاق بتواند راستا زندگی علاقمندان به کاراته را تغییر دهد.

گنج زاده در خصوص مجوز آغاز تمرینات ملی پوشان کاراته از سوی ستاد مبارزه با کرونا و اینکه در فاصله 7 ماه تا اولین رویداد کاراته آغاز تمرینات با خطراتی همراه نخواهد بود، گفت: چشم روی هم بگذاریم این 7 ماه سپری و مسابقات کاراته آغاز خواهد شد. از طرفی فقط مسابقات اسفندماه را در پیش نداریم و در سال آینده مسابقات متعددی خواهیم داشت. باید هر چه زودتر خود را آماده کنیم و فرصت های خود را نسوزانیم.

دارنده یک مدال طلا و دو نقره جهان گفت: خیلی راحت می توانیم با رعایت پروتکل های بهداشتی اردوها را آغاز کنیم. حضور در اردوها امن تر از تمرینات انفرادی است. برای تمرینات انفرادی باید به باشگاه هایی برویم که در آنها رفت و آمد زیاد است و این در حالی است که با رعایت پروتکل ها می توانیم اردوهای تیم ملی را آغاز کنیم. خیلی از کشورها با انجام تست های کرونا تمرینات خود را آغاز کردند. موافق آغاز تمرینات هستم.

گنج زاده در ادامه در خصوص حکم فیفا در پرونده ویلموتس و محکومیت 170 میلیارد تومانی فدراسیون فوتبال عنوان نمود: حیف و میل چنین پول هایی در ورزش ایران دلیلی جز سوء مدیریت نمی تواند داشته باشد. سوـء مدیریتی که به کل ورزش ایران لطمه وارد کرده است. سال هاست که در وزارت ورزش ضعف مدیریتی داریم. از زمان حضور سلطانی فر هیچ توجه خاصی به ورزش کشور نشده و اتفاق خاصی برای هیچ رشته ای نیفتاده است.

دارنده مدال طلای بازی های آسیایی با انتقاد از وزیر ورزش و جوانان گفت: تنها خاطره ام از سلطانی فر در این سال ها زدن سر و ته پاداش هایمان است. بهانه این اتفاق نیز فشار اقتصادی مردم و بی پولی دولت بوده است. در حالی که پاداش مدال طلای بازی های آسیایی 160 سکه بود، به جای سکه که آن زمان چهار میلیون و هشتصد تا پنج میلیون تومان بود، سه میلیون پرداخت شد.

گنج زاده افزود: ما برای حضور در بازی های آسیایی چند سال با امید و آرزو تمرین کردیم و عرق ریختیم تا با کسب مدال طلا، ضمن خوشحالی مردم به زندگی مان نیز سر و سامان بدهیم، اما به بهانه بی پولی سر و ته پاداش ما را زدند. بی پولی فقط برای ما است، اما همیشه برای فوتبال پول هست. نه ویلموتس را می شناسم و نه فوتبال را دنبال می کنم، اما با او قرارداد بستیم و باید به قراردادمان پایبند باشیم.

گرندوینر (برترین فرد) کاراته ایران در سال 2019 در خاتمه به وبلاگ لوازم آشپزخانه گفت: نباید با ویلموتس اینگونه قرارداد غیرحرفه ای می بستیم که امروز مجبور باشیم 170 میلیارد تومان به عنوان غرامت پرداخت کنیم. پولی که اگر در رشته های دیگر هزینه می شد، ورزش ایران متحول می شد. بودجه فدراسیون کاراته قبل از مسابقات کسب سهمیه المپیک، حدود یک میلیارد و خرده ای بود و این پول بودجه بیش از 100 سال فدراسیون کاراته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "گنج زاده: تنها خاطره ام از سلطانی فر زدن سروته پاداش هاست، پول غرامت ویلموتس بودجه 100 سال کاراته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گنج زاده: تنها خاطره ام از سلطانی فر زدن سروته پاداش هاست، پول غرامت ویلموتس بودجه 100 سال کاراته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید